17-23.09.17 – Wycieczka klasy 3c do Szczawnicy i Krakowa

Po całonocnej podróży w poniedziałek 18.09 grupa dotarła do Szczawnicy, gdzie już pierwszego dnia udała się na popołudniowy spacer w góry: na Bryjerkę, Bereśnik i Dzwonkówkę. W kolejne dwa dni zdobyli główne szczyty polskich Pienin. We wtorek w towarzystwie przewodnika górskiego wspięli się szlakiem przez Wąwóz Szopczański na Okrąglicę, Trzy Korony i Sokolicę, by schodząc z tego ostatniego szczytu przeprawić się łodzią flisacką do Szczawnicy.

Podobnie w środę udali się przepięknym Wąwozem Homole na najwyższy szczyt Pienin - Wysoką, a następnie idąc grzbietem Małych Pienin przez Durbaszkę, Wysoki Wierch i Szafranówkę dotarli na Palenicę, gdzie wyciągiem krzesełkowym zjechali do miasta.

Mimo kapryśnej pogody, niekiedy w czapkach na głowie i rękawiczkach oraz  okropnie zabłoconych butach uczestnicy stworzyli wspaniałą atmosferę na wycieczce, chłonęli przepiękne widoki, podziwiali uroki pienińskiej flory i fauny jesienią.

Natomiast w czwartek klasa udała się do Krakowa. Okropnie deszczowa pogoda nie pozwoliła na spacer Plantami. Przeszli za to godnym polecenia szlakiem turystycznym po podziemiach Rynku Głównego, zwiedzili Kościół Mariacki, Sukiennice.

W piątek zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń powrócili do Trójmiasta, by już od poniedziałku kontynuować intensywne przygotowania do matury 2018:).

 

 
X
Password:
Wrong password.