31.01.17 - Ubiegłoroczny absolwent III LO w GDYNI w rankingu "Forbesa"

 

 

Podczas nauki w Gdyńskiej Trójce Mateusz stworzył aplikację Five App, która miała służyć do wysyłania gestów przy pomocy wirtualnej dłoni między hip-hopowcami. Szybko okazało się, że aplikacja może mieć także zastosowanie w przypadku osób głuchych ze względu na możliwość pokazywania gestów w języku migowym - wysłanie takiego znaku jest szybsze niż napisanie SMS-a. Obecnie aplikacja we współpracy z ONZ dociera w najdalsze zakątki świata, a inwestorzy wycenili ją na prawie 2 mln zł.

 

Najzdolniejsi Polacy przed trzydziestką to przedsiębiorcy, wynalazcy i innowatorzy. Ranking amerykańskiego "Forbesa" "30 under 30" wyróżnia szczególne osoby, które, choć nie skończyły jeszcze 30 lat, naznaczyły już świat swoją działalnością. W europejskiej edycji rankingu znalazło się 300 osób w dziesięciu kategoriach: rozrywka, finanse, przemysł, media, prawo i polityka, handel i ecommerce, nauka i ochrona zdrowia, przedsiębiorczość społeczna, technologie i sztuka. Sześcioro reprezentantów Polski (po 3 przedstawicieli każdej z płci) znalazło się w trzech branżach: technologiach, przemyśle i przedsiębiorczości społecznej.

 

Dziennikarze amerykańskiej edycji magazynu wybierali laureatów spośród tysięcy kandydatur zgłoszonych online. W ten sposób ograniczono ich liczbę do kilkuset, a 30 z każdej branży wybrali sędziowie - eksperci i liderzy starannie dobrani do każdej branży. Celem było znalezienie najbardziej odważnych, innowacyjnych czy przedsiębiorczych przedstawicieli pokolenia Milenialsów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot  MATEUSZ MACH /fot.: archiwum III LO w Gdyni/

 

na podstawie http://www.forbes.pl/polacy-w-rankingu-30-under-30-europe-amerykanskiego-forbesa,artykuly,210310,1,1.html / dostęp: 18.01.2017 15:25 , ostatnia aktualizacja 29.01.2017 16:32

 

 
X
Password:
Wrong password.