Absolwentka III LO w Gdyni w elitarnym gronie najlepszych maturzystów w Polsce

Fundacja ZAWSZE WARTO z Krakowa we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną w Warszawie zorganizowała kolejny ogólnopolski konkurs "Matura na 100 procent". Celem organizowanego już po raz czwarty konkursu jest wyróżnienie i docenienie najlepszych z najlepszych w danym roku maturzystów, a także środowisk, które tworzą warunki do osiągania tak znakomitych wyników.

 

W tym roku spośród 258 030 zdających egzaminy maturalne /matura krajowa/ bardzo wysokie kryteria konkursu spełniło 65 maturzystów, a 25 z nich - najlepszym z najlepszych, kapituła konkursu przyznała tytuły laureatów.

W elitarnym gronie 25 najlepszych tegorocznych maturzystów w Polsce znalazła się ZOFIA MIKOŃSKA - absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni i tym samym została laureatką

IV edycji ogólnopolskiego konkursu "Matura na 100 procent". Wybitna maturzystka ukończyła w GDYŃSKIEJ TRÓJCE klasę humanistyczną, a od nowego roku akademickiego będzie studentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Uroczysta Gala IV Ogólnopolskiego Konkursu "Matura na 100 procent" odbędzie się 21 IX 2017 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Gospodarzem Gali będzie Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Wiesław Kosakowski - dyrektor III LO w Gdyni

 

 
X
Password:
Wrong password.