17.06.17 - Z III LO w Gdyni na Uniwersytet Harvarda w Bostonie

 

W 2017 roku odbyła się już siódma edycja Konkursu, w którym wystartowało ponad 1000 uczniów z całej Polski. Do finału Konkursu zakwalifikowano w wyniku kolejnych eliminacji 31 osób, spośród których 13 zostało laureatami. Podczas VII Gali Konkursu Droga na Harvard, w tym roku zorganizowanej 10 VI w Arkadach Kubickiego w Warszawie, ogłoszono nazwiska 4 Laureatów Nagrody Głównej. W gronie tych laureatów znaleźli się:

Konrad Wojtowicz - uczeń z II klasy Middle Years Programme International Baccalaureate Organization w Gimnazjum nr 24 przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni (m.in. laureat rozlicznych konkursów aktorskich lub teatralnych o randze regionalnej i ogólnopolskiej) oraz Igor Kaczmarczyk - absolwent z klasy biologiczno-chemicznej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni (m.in. laureat wielu konkursów naukowych krajowych i międzynarodowych, autor prac badawczych dot. właściwości leczniczych bursztynu, stażysta najlepszych instytutów naukowych, m.in. w Izraelu) .

Cała czwórka laureatów razem z dwoma członkami "Harvard Club of Poland" dzięki wsparciu Polskich Linii Lotniczych LOT, pojadą we wrześniu br. na tydzień do USA odwiedzić m.in. Nowy Jork, Boston i spotkać się z wykładowcami i studentami Uniwersytetu Harvarda oraz innych uczelni Ivy Leage, którą tworzą najstarsze i najbardziej prestiżowe uczelnie USA.

 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/DroganaHarvard/   oraz    http://droganaharvard.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Rodzinne" zdjęcie organizatorów laureatów Konkursu DROGA NA HARVARD 2017 (Laureaci z GDYŃSKIEJ TRÓJKI: Konrad Wojtowicz oraz Igor Kaczmarczyk - pierwsi z prawej wśród 4 posiadaczy "biletów" do Bostonu)

 

źródło: https://www.facebook.com/DroganaHarvard/

 

 

 
X
Password:
Wrong password.