Sprzątanie Gdyni

Akcja Sprzątanie Świata odbyła się 23 września 2024 roku i stanowiła przedłużenie corocznej tradycji zorganizowanego, grupowego sprzątania okolic naszej szkoły
i internatu.

O godzinie 17.00 wszyscy chętni udali się w okolice Polanki Redłowskiej. Wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki, przez około 1,5 godziny zbierali śmieci wokół kortów tenisowych, Polanki, lasu oraz bulwaru nadmorskiego. Wspólnie udało im się wypełnić wiele worków i pozbyć się wielu zanieczyszczeń. Ich starania z pewnością pomogły w oczyszczeniu środowiska Gdyni i polepszeniu stanu okolicznej natury.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Miętus-Peichert, wychowawczyni w internacie, która zebrała chętnych do sprzątania świata, zaplanowała przedsięwzięcie i energicznie przewodniczyła grupie sprzątaczy. Dziękujemy także uczniom, którzy podjęli się tego wyzwania i poświęcili swój czas tak ważnej, choć pozornie przyziemnej sprawie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja będzie równie wysoka, a nawet wyższa.