Szkolny Dzień Sportu

W deszczowej aurze 19.06.2024r. odbył się Szkolny Dzień Sportu. Rywalizację sportową rozpoczęliśmy sztafetą biegową 4 x 250 m.

Niestety z powodu deszczu przenieśliśmy się do budynku szkoły, gdzie odbyły się i wypełniły ten dzień sportowymi emocjami:

Just dance w auli

siatkówka na sali gimnastycznej

tenis stołowy

Z kolei na holu głównym, zamiast planowanej na bieżni sztafety z książką, odbyła się bezpieczniejsza wersja – marsz z książką. W tej konkurencji, uczestnicy oprócz sprawności fizycznej musieli wykazać się pracą zespołową i rozwiązaniem przy trzech punktach poleceń z ciekawostkami na temat mózgu z książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wyniki sztafety z książką: klasa 1H – 6/6, klasa 1M – 6/6, klasa 2B – 6/6 i klasa, 3IB – 6/6
klasa 1P – 5/6, klasa 2Z – 5/6, klasa 3H – 5/6, klasa 3B – 4/6.

Dziękujemy Radzie Rodziców, która zakupiła zdrowe przekąski i zapewniła wszystkim uczniom pyszne lody. Z kolei nagrody na Dzień Sportu – bilety do Multikina podarował rodzic jednego z uczniów naszego liceum. Naszym fotoreporterem był Mikołaj Sztormowski z klasy 3 P.

Obliczenia klasyfikacji punktowej prowadzili Tymon Ćwiszewski i Bartek Żuchowski z klasy 2 P.

Dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego Pani Bożenie Orłowskiej, Panu Pawłowi Antonikowi i Panu Grzegorzowi Urgaczowi za sprawne przeprowadzenie Dnia Sportu, a Pani Oldze Wrońskiej za rozkręcenie wspaniałej justdance’owej imprezy.

W związku z pogodą nie przeprowadziliśmy wszystkich konkurencji. Postanowiliśmy nagrodzić klasy w następujących konkurencjach:

Turniej siatkówki

w kategorii klas I – 1B