Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego

11.06 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2023/2024 podsumowująca trwający 6 miesięcy konkurs czytelniczy. Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu „Na literackim szlaku” laury zdobyło aż sześć uczennic naszej szkoły.

Luareatkami Wielkiego Maratonu Czytelniczego zostały: Milena Katzer z kl. 3B oraz Marta Chmielecka z kl. 3EH, zaś finalistkami: Dominika Deling kl. 1 H, Gabriela Zielińska kl. 2H, Anna Deresiewicz kl. 1Z oraz Alicja Czatrowska kl. 3E. Szkolnym opiekunem Maratonu była Pani Justyna Horodecka – Nowicka.

Uczestnicy konkursu musieli nie tylko regularnie zapoznawać się ze wskazanymi w danym miesiącu lekturami, ale i pisać poprawnie testy sprawdzające znajomość ich treści, jak i umiejętność interpretacji.

W tym roku nasi maratończycy przeczytali:

1. Jądro ciemności Josepha Conrada

2. Świat Zofii Jostein Gaarder

3. O kocie, który ratował książki, Natsukawa Sosuke

4. Prawda Terry Pratchett’a

5. Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej Michała Rusinka

6. Gwiazdy nigdy nie gasną Agnieszki Zakrzewskiej

Na pochwałę zasługują także następujący uczestnicy tegorocznego Maratonu: Jakub Wałęsa kl. 1P, Lena Lisowska kl. 4B, Olivia Gatz kl. 1P, Tobiasz Kręcicki kl. 4B, Marcelina Szukalska kl. 2Z, Kalina Pardyak kl. 2Z, Natasza Nowak kl.1P, Mieszko Skrobol kl. 2M oraz Zuzanna Gałecka kl. 2Z.

Na Gali uczestnicy mogli m. in. obejrzeć ciekawy pokaz iluzjonisty z wykorzystaniem praw fizyki oraz usłyszeć znane piosenki w j. polskim i niemieckim w pięknym wykonaniu licealistki z Gdańska. W tym roku oprócz nagród książkowych dodatkową atrakcją było losowanie wśród uczestników Gali całodniowego rejsu żaglowcem Bonawentura po Zatoce Gdańskiej, z okazji 30. rocznicy nadania Wojewódzkiej i Miejskiej Publicznej Bibliotece w Gdańsku imienia Josepha Conrada Korzeniowskiego oraz 100. rocznicy śmierci pisarza.

Patronat nad konkursem sprawowało Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku, a organizatorami były gdańskie szkoły: SP nr 27, ZSS nr 1 i I Społeczna SP STO oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesu i wytrwałości!

Życzymy radości z czytania i już teraz zapraszamy od września do naszej biblioteki na kolejną edycję konkursu.