Gala XV Pomorskiego Konkursu Poezji Uczniowskiej

04 czerwca odbyła się w Klubie Marynarki Wojennej w Gdyni Gala XV Pomorskiego Konkursu Poezji Uczniowskiej „Niektórzy lubią poezję…” organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Z radością informujemy, że laureatami konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych zostali nasi uczniowie: Anna Maliszewska z kl. 2M zajmując II miejsce w kategorii klas 1-2 za wiersz pt. „Morbus”, Anna Wałdoch kl. 2H – III miejsce za wiersz pt. „Susza. Pamięci Leopolda Staffa oraz w kategorii klas 3 – 5 tegoroczny absolwent kl. IV H Łukasz Sienkiewicz – II miejsce za utwór pt. „ulatniając się”. Opiekę artystyczną sprawowała Pani Justyna Horodecka – Nowicka. Tomik z wierszami nagrodzonych uczniów będzie można wypożyczyć w Bibliotece Szkolnej.

W tegorocznej odsłonie konkursu uczestnicy mogli wybrać dowolną tematykę, natomiast konieczne było nawiązanie w swoim wierszu do wybranego utworu literackiego, z którego to zadania nasi uczniowie doskonale się wywiązali. Na etapie szkolnym wiersze do finału wytypowało nauczycielskie jury w składzie: Pani Bożena Chmielińska, Pani Justyna Horodecka – Nowicka oraz Pani Joanna Piechowiak.

W ramach nagród oprócz dyplomów laureaci otrzymali wydrukowany tomik z wierszami uczestników konkursu oraz tom „Antologii poezji miłosnej” w opracowaniu wydawnictwa Ibis. Laureaci I miejsc odczytywali swoje wiersze przed publicznością

Uroczystość wpisała się w tym roku w jubileusz 30 – lecia działalności Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – organizatora konkursu. W ramach obchodów, na zaproszenie prezes TNBSP O./Gdynia Pani Elwiry Worzały wystąpiła na gali m.in. Pani Bożena Chmielińska (nauczyciel bibliotekarz III LO) z odczytem pt. „Biblioteka szkolna miejscem wolontariatu szkolnego”, dzieląc się ciekawymi pomysłami działań wolontariackich biblioteki naszej szkoły. W tym miejscu należy wspomnieć, że nasza biblioteka każdego roku przyjmuje do współpracy zwykle ponad 20 wolontariuszy bibliotecznych – naszych uczniów, którzy systematycznie przez cały rok wykonują różnorodne prace na rzecz szkoły i promocji czytelnictwa.

Na Gali mogliśmy także usłyszeć: słowa powitania kierownika Klubu Marynarki Wojennej Pana kmdr. por. Macieja Budzińskiego, odczyt podsumowujący 30-lecie działalności TNSP oraz 15-lecie działalności prezes TNBSP O/Gdynia Pani Elwiry Worzały, a także prezentację nt. zastosowania Teatrzyku Kamishibai w promocji czytelnictwa nauczyciela bibliotekarza SP nr 39 w Gdyni – Pani Alicji Budzińskiej. Pani Alicja Budzińska wykonała także impresję muzyczną na fortepianie.

Wiersze naszych laureatów:

Anna Maliszewska Morbus             Anna Wałdoch Susza             Łukasz Sienkiewicz ulatniając się

Gratulujemy laureatom oraz zapraszamy Państwa do lektury wierszy naszych zwycięzców!