Konkurs wiedzy o Austrii

21.04.23 na wydziale Biotechnologii UG odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tegorocznej edycji uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę o Austrii i odpowiadali na pytania z zakresu kultury, historii, geografii a także życia codziennego. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Kamińska, Julia Kowalik oraz Anna Tomala, które w etapie szkolnym uzyskały najwyższą ilość punktów.Opiekunem uczennic była Pani Agata Taźbierska.

Konkurs zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Etap regionalny odbył się przy współpracy z Centrum Herdera w Gdańsku, które jako organ Uniwersytetu Gdańskiego upowszechnia wiedzę o kulturze i języku niemieckim.