EXPLORY

Gdynia podczas finału Konkursu EXPLORY

reprezentowana będzie przez uczniów z III LO im. Marynarki Wojennej RP

Od 23 do 25 października 2024 w PPNT w Gdyni odbywać się będą finały EXPLORY – Konkursu Prac Badawczych. Wśród 35 najlepszych z najlepszych uczennic i uczniów z całej Polski, którzy zaprezentują wyniki swoich prac naukowo-badawczych znaleźli się przedstawiciele III LO w Gdyni:

Witkoria Kamińska (absolwentka 2024) oraz Alex Petit i Maksymilian Dobrowolski (uczniowie z klasy III matury międzynarodowej).

Witkoria zaprezentuje pracę badawczą pt.”Badanie wpływu zwiększonej koncetracji nanocząsteczek metali (cynku i aluminium) na intensywność bioluminescencji u Pyrocystis lunula” (opiekunka naukowa pracy: Katarzyna Radzikowska – n-lka biologii), a Alex i Maksymilian przedstawią pracę badawczą pt. „Aqua Guardian:Bałtyckie Bariery Przyszłości” (opiekunka naukowa pracy: Anna Rzepa – koord. pracowni projektów 3LAB w III LO w Gdyni)

Najlepsi finaliści-laureaci Konkursu otrzymają nagrody:

-Nagroda Główna w wysokości 15000 zł na I miejsce,

-3 Nagrody Główne Zrównoważonego Rozwoju w obszarach Człowiek i Społeczeństwo, Klimat i Środowisko oraz Gospodarka i Infrastruktura, w wysokości po 7500 zł każda,

– a także 5 Nagród Indywidualnych stanowiące nominację do reprezentowania Polski na Regeneron ISEF w USA i

– nagrody specjalne finansowe i rzeczowe w wysokości po 3000 zł od Partnerów Konkursu

Publiczność finału EXPLORY również wybierze swojego LAUREATA, który otrzyma nagrodę o wartości 3000 zł. Organizatorzy Konkursu zapraszają do aktywnego udziału w Pitchingu Projektów (zarówno stacjonarnie, jak również online) oraz oddania głosu na swój ulubiony projekt.

źródło: https://final.explory.pl/

Projekt 150-Wikroria Kamińska