Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

Ogromny sukces uczniów i uczennic z III LO w Gdyni oraz ich naukowych opiekunek i opiekunów

Podczas uroczystości w siedzibie Opery Bałtyckiej w Gdańsku w sobotę 19 X 2025 uzdolnionym uczniom i uczennicom wręczono stypendia marszałka województwa pomorskiego. Stypendia otrzymało 60 pobierających naukę w naszym regionie młodych ludzi, którzy mogą poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami w nauce – sukcesami w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych. Stypendia naukowe z budżetu województwa przyznawane są od 2002 r.

Po trzy tysiące złotych dostało dziewięciu uczniów szkół podstawowych, 42 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dziewięciu uczniów szkół artystycznych (niezależnie od etapu edukacji).

Największa liczba stypendystek i stypendystów, bo aż 14, wywodzi się z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Siedmioro uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, po 4 uczy się w III LO w Gdańsku i VI LO w Gdyni. Z każdej z pozostałych kilkunastu szkół pomorskich wywodzi się 2 stypendystów lub 1.

Stypendia marszałka województwa pomorskiego w poszczególnych szkołach

Stypendyści z III LO Gdyni to:

• Olaf Targowski (matematyka, informatyka)
  • Nikodem Socha (filozofia, geografia)
  • Tobiasz Kręcicki (chemia)
  • Antoni Nowosielski (matematyka)
  • Anna Maria Tomala (język niemiecki)
  • Krzysztof Karwik (matematyka, przedsiębiorczość)
  • Jakub Pieczonka (matematyka)
  • Piotr Stanisław Kąkol (historia)
  • Dawid Kowalski (chemia)
  • Antonina Bartczak (historia)
  • Mateusz Byzdra (matematyka)
  • Mikołaj Stachowiak (geografia)
  • Lena Lisowska (język polski)
  • Zuzanna Piotrowicz (języka polski)

Opiekę naukową nad ww. stypendystkami i stypendystami sprawowały lub sprawowali znakomite nauczycielki albo znakomici nauczyciele z III LO w Gdyni: Małgorzata Meronk i Karol Rawski (język polski), Celina Bujalska i Anna Czernihowska-Tymoszyk (historia), Iwona Kotowska (geografia), Maria Łojek-Kurzętkowska (filozofia), Urszula Praska (język niemiecki), Justyna Raulin (chemia), Ryszard Szubartowski (informatyka), Wojciech Tomalczyk (matematyka),

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym !!!

Wiesław Kosakowski