Uczniowie 3LO projektują mobilne questy terenowe!

Osiemnastoosobowa grupa uczniów z klas I i II wraz z Panią Anną Rzepą wzięła udział w warsztatach projektowania mobilnych questów terenowych, zorganizowanych przez Fundację Good Culture przy współpracy z Muzeum Miasta Gdyni.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „MODERNIZM TALKING. Młodzież dla młodzieży o architekturze modernizmu”, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat dziedzictwa architektury modernizmu, jej piękna, uniwersalnych założeń i nieprzemijającej wartości.

Zajęcia rozpoczęły się częścią techniczną, podczas której uczniowie poznali fiński kreator gier Action Track. Krótkie wprowadzenie obejmowało m.in.: moduł budowania tzw. szablonu trasy, sposoby opracowywania zadań, punktacji, typy odpowiedzi, konstrukcję odpowiedzi zwrotnych oraz tworzenie warstwy graficznej questu. Uczniowie pracowali w siedmiu zespołach. Już po godzinie pracy udało się im opracować i uruchomić miniquesty zlokalizowane w Parku Rady Europy, które od razu przetestowali w terenie.

W części merytorycznej uczniowie poznali 5 zasad Le Corbusiera, zgodnie z którymi budynek powinien zapewniać słońce, przestrzeń i zieleń, a jednocześnie być funkcjonalny, estetyczny i ekonomiczny. Otrzymali również materiały dotyczące wybranych obiektów w centrum Gdyni. Następnie przeszli do opracowywania koncepcji fabularnych oraz zaproponowali zadania, które zostaną wykorzystane podczas tworzenia questu „MODERNIZM TALKING”. Jego premiera odbędzie się 23 października 2024 roku o godzinie 12:30. Start i meta: Muzeum Miasta Gdyni.