Promocja czytelnictwa w szkołach średnich – szkolenie TNBSP

04.10 odbyło się w bibliotece spotkanie szkoleniowe Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich / O. Gdynia. Siedzibą Oddziału Gdyńskego Towarzystwa jest od 2024 roku biblioteka naszej skoły. Na spotkaniu obecna była m. in. prezes Towarzystwa – Pani Elwira Worzała, a także jego członkowie – nauczyciele bibliotekarze z regionu pomorskiego. Oprócz omówienia spraw bieżących tematem przewodnim szkolenia była promocja czytelnictwa w szkołach ponadpodstawowych – według uczestników szkolenia zadanie niełatwe lecz nie niemożliwe, tym bardziej, że według najnowszych badań czytelnictwa najliczniejszą grupę czytelników w Polsce w ostatnim czasie stanowią ludzie młodzi.

Podczas spotkania Pani Jolanta Rulewska-Przybek, romanistka i bibliotekarka z III Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie przedstawiła ciekawą prezentację pt. „Promocja czytelnictwa w szkołach ponadpodstawowych”. Prezentacja była przyczynkiem do inspirującej dyskusji na temat sposobów zainteresowania współczesnego młodego czytelnika w wieku szkolnym słowem pisanym oraz problemów i nadziei z tym związanych.