I miejsce w Olimpiadzie Losy żołnierza

W dniach 4-6 czerwca br. w Warszawie odbył się finał XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą, w którym PIERWSZE MIEJSCE zajął uczeń Marceli ADAMCZYK z klasy II e, pod opieka merytoryczną i organizacyjną nauczyciela historii dra Dariusza PIASKA. W Warszawie prof. Piaska zastępował absolwent naszej szkoły z 2013 r. p. Patryk CHOJA, który w 2012 r. również był laureatem tej olimpiady. Olimpiada oprócz ogólnej znajomości historii Polski wymaga także wyjątkowo specjalistycznej wiedzy z zakresu wojskowości, tym bardziej więc jesteśmy dumni z sukcesu naszego ucznia, który startował w niej po raz pierwszy.

więcej informacji na stronie: https://olimpiadalosyzolnierza.pl/