I miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE

19.04.2023 odbył się etap regionalny IX Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. W tegorocznej edycji pytania sprawdzały wiedzę m.in. z zakresu geografii, kultury, historii, gospodarki oraz realiów Szwajcarii. Naszą szkołę reprezentowały zajmując I miejsce uczennice klasy trzeciej IBO: Daria Geleta, Natalia Kamińska oraz Anna Tomala. Opiekunem zwycięskiej drużyny była Pani Agata Taźbierska – znakomita germanistka w III LO w Gdyni.

Konkurs składał się z dwóch części. W etapie szkolnym uczniowie w grupach trzyosobowych rozwiązywali test i zwycięski zespół reprezentował szkołę podczas etapu regionalnego, odpowiadając na pytania zarówno w języku polskim jak i niemieckim zawarte w prezentacji multimedialnej. Uczestnicy losowali pytania z puli za jeden (test wyboru po polsku), dwa (test wyboru po niemiecku) lub trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku).

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (PSNJN). Etap regionalny obejmował zasięgiem szkoły ponadpodstawowe województwa pomorskiego. W etapie ogólnopolskim udział wezmą 23 drużyny – odpowiednio do ilosci odziałów PSNJN. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

Gratulacje dla zwycięskiej drużyny.