07.03.18 - Pomoc dzieciom w Syrii

Projekt rozpoczęliśmy od rozwieszenia w szkole plakatów promujących nasze przedsięwzięcie i informujących społeczność szkolną o problemach, z którymi muszą się zmierzać dzieci w Syrii.

Naszą pierwszą akcją podjętą w celu niesienia pomocy potrzebującym dzieciom był kiermasz, który odbył się 19 października. Sprzedawaliśmy na korytarzu szkolnym podczas przerw różnorodne ciasta oraz babeczki, wszystkie upieczone wcześniej przez nas samych. Rano przygotowaliśmy stoisko, przyozdabiając je dużym napisem informującym, dla jakiej organizacji działamy. Każdemu ciastu przypisaliśmy cenę i przez kolejne 8 godzin, zmieniając się co jakiś czas na stanowisku, sprzedawaliśmy nasze wyroby. Kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem i udało nam się zebrać ponad 500 złotych.

Następnie, 6 grudnia, czyli w Mikołajki, zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny. Rano przygotowaliśmy stoisko przyozdabiając je świątecznymi akcentami, takimi jak lampki, gałązki sosny, czapki mikołaja... Sprzedawaliśmy na korytarzu szkolnym, podczas przerw, różnorodne słodkości, wszystkie wcześniej zrobione przez nas samych. Ładne stoisko i pyszne ciasta przyciągnęły wielu uczniów, którzy dołożyli się do zbiórki. Udało nam się zebrać ponad 400 zł oraz zwiększyć świadomość naszych rówieśników o potrzebach dzieci na świecie.

Ostatni kiermasz odbył się 7 marca. Tak samo jak poprzednie, cieszył się dużym powodzeniem. Tym razem jednak pomogli nam również uczniowie innych klas, przynosząc ciasta i inne wypieki. Wszyscy zaangażowali się w pomoc dzieciom z Syrii, do czego przyczyniła się organizacja lekcji, podczas której uświadomiliśmy uczniów o problemach dzieci z Syrii. Zajęcia zostały przeprowadzone dwa tygodnie wcześniej przez uczniów z klubupotkały się one z wieloma pozytywnymi reakcjami. Młodszych uczniów poruszyły historie ich rówieśników żyjących w Syrii wśród okropieństw wojny, więc pełni zapału chcieli przyczynić się do polepszenia ich losu.