24.03.14 - III LO na „Nocnych Manewrach Ratowniczych”

 

Była to dla nas świetna okazja, żeby sprawdzić dotychczas zdobytą wiedzę z zakresu pierwszej pomocy podczas scenek symulacyjnych, a nie było łatwo chociażby dlatego, że wszystkie akcje ratunkowe miały miejsce nocą. Było nie tylko ciemno, ale również naprawdę zimno. Była to też świetna okazja, żeby sprawdziła się nowa drużyna w składzie:

1.Agata Popkowska ( kapitan drużyny ) – kl. III B

2.Paulina Bernecka – kl. I B

3.Maciej Szczygieł – kl. II B

4.Grzegorz Giziński – kl. 4 MYP

 

Wszyscy się świetnie bawili, bo pierwszy raz zmagali się z tego typu akcjami, które mogą nas spotkać w życiu. Na pewno nauczyli się nie tylko postępować jak ratownicy, ale także współpracować w drużynie. Świetną ideą tych manewrów było to, że nie było współzawodnictwa pomiędzy drużynami tylko ewidentna mozliwość sprawdzenia się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Poza tym była to też okazja do spotkania się

z ludźmi, którzy zajmują się ratownictwem w różnych okolicznościach, a więc z ratownikami wodnymi, ratownikami PCK z psami poszukiwawczo-ratowniczymi,  stowarzyszeniem motoaktywni itp.

Biorąc udział w manewrach, które odbyły się po raz pierwszy w Gdyni mogliśmy też poćwiczyć przed zawodami, które przed nami i tam już będzie rywalizacja.

 

 
X
Password:
Wrong password.