14.06-21.06.18 - Udział uczniów w projekcie językowo-kulturowym w Salamance

Dla nauczycieli, współpraca z placówkami edukacyjnymi w Kastylii to bezcenna okazja, aby doskonalić kompetencje zawodowe na kursie językowo-dydaktycznym w regionie uważanym za kolebkę języka, po powrocie zaś korzystać z materiałów i merytorycznego wsparcia specjalistów z Hiszpanii.

Dla wszystkich zaś, uczniów i nauczycieli naszej szkoły, była to również okazja, aby kształcić się zgodnie z najnowocześniejszymi standardami w ramach europejskich projektów wpisujących się w ambitną politykę edukacyjną naszego miasta.

Współpraca z Hiszpanią to również świetna okazja, aby wypromować nasze miasto za granicą. Nasza entuzjastyczna młodzież to doskonała wizytówka miasta, które stawia na wykształconych obywateli, otwartych na świat i dumnych ze swych korzeni. Nasi uczniowie byli w Hiszpanii - zarówno w ośrodkach kultury, jak i w salmantyńskich domostwach- doskonałymi ambasadorami myśli, przekonań i wszystkiego, czego doświadczają w naszym Mieście Gdyni, przyczółku polskiej wolności i rozwoju.

Projekt językowo – kulturowy, został zrealizowany przez nauczycieli języka hiszpańskiego. W trakcie wyjazdu uczniowie, oprócz uczestniczenia w codziennych czterogodzinnych zajęciach języka hiszpańskiego, brali rówież aktywny udział w wykładach i warsztatach z historii i sztuki hiszpańskiej, kulinarnych, tanecznych (Salsa i Flamenco), zwiedzaniu miasta i muzeów, jeden dzień poświęcony był na zwiedzaniu ważniejszych zabytków Mdrytu w tym muzeum de Prado.

Celem projektu było również zapoznanie uczniów z typowymi zwyczajami Hiszpanów i cel ten został zrealizowany poprzez zakwaterowanie uczniów u rodzin hiszpańskich, czy udział w „ruta de tapas”. W ostatnie popołudnie w Salamance nasi uczniowie wzięli udział w grze miejskiej (Gimcana), która dajała im możliwość sprawdzenia w praktyce swych umiejętności językowych, a także znajomości miasta, jego sztuki i historii.

Projekt mógł zostać zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców naszej szkoły jak również UM  Gdynia.