22.05.2017-Finał XVIII Wojewódzkiej GImnazjady Młodzieży w Lekkiej Atletyce

Przepiękną słoneczną pogodą powitał nas stadion w Słupsku na XVIII Finale Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja Gdyni liczyła 24 osoby. W końcowym rezultacie gdynianie wywalczyli 12 medali i wiele punktowanych miejsc od IV -VIII.

Nasze Gimnazjum reprezentowało 5 zawodników i każdy z nich stanął na wysokości zadania.

Trzy osoby pobiło swoje rekordy życiowe, zdobyliśmy  tyleż samo medali i trzy punktowane pozycje.

A oto szczegóły:

Monika Zarudzka – bezkonkurencyjna w pchnięciu kulą – 11.51m. - złoty medal( rekord życiowy),

Igor Stoltmann – bieg na dystansie 1000m. - 2.26,38s. – brązowy medal,

Barbara Baraniak – bieg 4x100m – brązowy medal, bieg na dystansie 300m - 44,24s. - VI miejsce,

Szymon Skalski - bieg na dystansie 2000m. - 6.16s. ( rekord życiowy) – IV miejsce,

Hanna Specht – rzut oszczepem – 30,37m. (rekord życiowy) – VII miejsce.

Gratulacje i podziękowania za sportową walkę!

Opiekun drużyny: Małgorzata Szymańska-Pancewicz