20.01.18 - Studniówka

Każdego roku uczniowie z klas maturalnych pod opieką wychowawców i przy wydatnej pomocy rodziców zamieniają aulę Gdyńskiej Trójki w salę balową, ,a szkolne korytarze w wytworne sale jadalne. Przez kilka dni poprzedzających STUDNIÓWKĘ dekorowane są pomieszczenia liceum. Podobnie jak w roku ubiegłym podłoga w szkolnej auli została wyłożona specjalną nawierzchnią sprzyjającą wszelkim tańcom. Przygotowania do BALU STUDNIÓWKOWEGO to także kilkanaście godzin prób poloneza, a także kilkadziesiąt lekcji tańca towarzyskiego, w tym przede wszystkim walca angielskiego, dla chętnych uczniów. Zarówno próby poloneza jak i lekcje tańca towarzyskiego prowadzone są od lat przez Panią prof. Małgorzatę Szymańską-Pancewicz, która do każdego poloneza przygotowuje inny oryginalny układ figur tanecznych.

W tym roku STUDNIÓWKA w III LO w Gdyni rozpoczęła się polonezem na ponad 110 par (następnie walc angielski w mniejszym gronie) o godz. 19.00 w sobotę 20 stycznia,  a zakończyła się nad ranem następnego dnia. Do końca BALU bawiło się wyjątkowo wielu maturzystów. W programie BALU znalazło się miejsce na przedstawienie szkolnego kabaretu CHAŁA, degustację o północy wyjątkowego tortu, pamiątkowe fotki i filmy, ale przede wszystkim był to czas na znakomitą zabawę - ostatnią szkolną zabawę taneczną pod opieką nauczycieli, a także rodziców (dyżury Rady Rodziców).

Dokładnie 109 dni po swojej STUDNIÓWCE w poniedziałek 30 kwietnia 2018 swoją sesję egzaminacyjną rozpoczną w auli GDYŃSKIEJ TRÓJKI maturzyści międzynarodowi (pierwszy egzamin pisemny będzie z języka polskiego), a maturzyści krajowi przystąpią do swojego pierwszego egzaminu dojrzałości (z języka polskiego) w sali gimnastycznej III LO kilka dni później w piątek 4 maja, czyli dokładnie 113 dni po STUDNIÓWKOWYM BALU.