14.12.17 - Finał projektu ,,Gdyńska Akademia Debaty”

W finale obok uczniów II LO oraz IX LO znaleźli się nasi koledzy z Koła Debat Oksfordzkich: Maciej Kurkowski, Borys Ziemianowicz, Adrian Thrun, oraz Jakub Bródka, którzy godnie reprezentowali III LO w Gdyni. Nasi retorzy w pierwszej części zmagań pokonali reprezentację II LO w Gdyni, broniąc tezy ,,Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”, następnie w pięknym stylu obalili tezę ,,Gospodarka wolnorynkowa wspiera nierówności społeczne”, której bronili uczniowie z IX LO w Gdyni. Wysoki poziom doboru argumentów, sprawność językowa, sposób dowodzenia racji oraz kultura dyskusji jaką wykazali się nasi uczniowie jest godna szacunku. Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje, dlatego tym bardziej podziwiamy opanowanie jakie prezentowali, podczas obu wystąpień, nasi debatanci.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych wystąpieniach.