13.12.17 - Projekt wielokulturowy "Tradycje świąteczno-noworoczne"

W trakcie projektu uczniowie przedstawiali prezentacje multimedialne związane z tradycjami świątecznymi i noworocznymi z  różnych zakątków świata. I tak grupy językowe wyszły poza własne, zamknięte środowiska i każdy mógł się skonfrontować z kapitałem kulturowym innego (może trochę znanego, a może zupełnie nie) języka. Podczas uczniowskich prezentacji uczestnicy wigilii mogli wyrobić sobie zdanie o językach, jakie lubią, a których nauki na przykład nigdy by się nie podjęli, mogli podyskutować między sobą o tym, dlaczego język, który wybrali w liceum jest najpiękniejszy czy najbardziej skomplikowany lub - wręcz przeciwnie -  żałować swojej decyzji na rzecz innej, pięknie brzmiącej lingwistycznej melodii. Co należy do słodkich tradycji szkolnych wigilii, nie zabrakło ciast i przekąsek, które chętni przygotowali własnymi rękami, co wyjątkowo mogło ich choć na chwilę oderwać od szkolnych obowiązków i spowodować, że mogli bardziej poczuć klimat zbliżającej się świątecznej atmosfery. Na zakończenie spotkania śpiewaliśmy kolędy w różnych językach.