06.12.17 - Kiermasz świąteczny w ramach klubu UNICEF

W ramach naszej działalności w Klubie Szkół UNICEF tym razem postanowiliśmy pomóc dzieciom w Syrii przetrwać zimę. Jesteśmy świadomi jak wygląda obraz wojny, a szczególnie jak trudny może być on dla dzieci. Wiemy, że żyją one w strasznych warunkach, w ciągłych strachu, głodzie. Kiedy nadchodzi zima przetrwanie staje się jeszcze bardziej wycieńczające. Chcemy jakkolwiek przyczynić się do niesienia pomocy tym, którym w tym skrajnie zimnym okresie brakuje dachu nad głową i ciepłych ubrań.

Najpierw rozwiesiliśmy w szkole plakaty promujące akcję i informujące społeczność szkolną o zaistniałym problemie. Następnie, 6 grudnia, czyli w Mikołajki, zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny. Rano przygotowaliśmy stoisko przyozdabiając je świątecznymi akcentami, takimi jak lampki, gałązki sosny, czapki mikołaja itp.. Sprzedawaliśmy na korytarzu szkolnym, podczas przerw, różnorodne słodkości, wszystkie wcześniej zrobione przez nas samych. Ładne stoisko i pyszne ciasta przyciągnęły wielu uczniów, którzy dołożyli się do zbiórki. Udało nam się zebrać ponad 400 zł oraz -miejmy nadzieję- zwiększyć świadomość naszych rówieśników o potrzebach dzieci na świecie.