29.11.2017 - KONFERENCJA NAUKOWA NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM

„Czy polska szkoła jest kuźnią talentów?” - tak brzmiał temat konferencji naukowej, która odbyła się 28 listopada na Uniwersytecie Gdańskim. Jednym z elementów programu była debata oksfordzka, organizowana przez Instytut Debaty Publicznej, na którą uczniowie III LO w Gdyni otrzymali zaproszenie. Drużyna reprezentująca naszą szkołę pod opieką p. Anny Czernihowskiej-Tymoszyk, w składzie: Mateusz Łaszczych (2Lmm), Maciej Kurkowski (2Lhh), Anna Krawczyk (3Lcc) oraz Aleksandra Rafalska (2Lmm), broniąc tezy „polska szkoła jest kuźnią talentów”, zmierzyła się z mistrzami Polski sprzed 2 lat - drużyną studentów z Instytutu Debaty Publicznej. Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji ze strony publiczności, składającej się w znacznej większości z pomorskich nauczycieli. Ostatecznie zwycięzca nie został wyłoniony z uwagi na pokazowy charakter debaty, jednak uczniowie III LO w Gdyni sprostali wyzwaniu i zdecydowanie nie powinniśmy czuć się rozczarowani, co potwierdzają opinie widzów oraz ekspertów.