28.04.17 - Biologiczno-chemiczne sukcesy uczniów z III LO w Gdyni

I tak tytuły finalistów XLVI Olimpiady Biologicznej zdobyli: Krzysztof Klimiuk i Michał Sowa (obaj z klasy biologiczno-chemicznej), którzy dzięki temu już mają zdaną tegoroczną maturę z biologii na 100% pkt. Tegoroczna edycja tej olimpiady była szczególnie trudna, bowiem ponad 1/3 uczestników finału (ponad 30 uczniów spośród 99 ogółem) nie uzyskała zwolnienia z ww egzaminu maturalnego, tj. nie zdobyła ani tytułu laureata, ani tytułu finalisty. Do udziału w Olimpiadzie przygotowywała ww utalentowanych młodych biologów znakomita nauczycielka biologii - Pani Alicja Nowak.

Jeszcze lepiej spisali się uczniowie z III LO w Gdyni, którzy awansowali do finału LXIII Olimpiady Chemicznej. Tytuły finalistów zdobyli: Michał Łach i Maria Renke (oboje z klas biologiczno-chemicznych), a tytuły laureatów: Wojciech Jankowski i Dominik Gugowski (obaj z klas matematycznych). Opiekę naukową nad całą czwórką sprawowała świetna nauczycielka chemii - Pani Justyna Raulin.

WOJCIECH JANKOWSKI otrzymał nominację do polskiej reprezentacji olimpijskiej i wystąpi

w 49 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej, która zostanie rozegrana na Mahidol University (Nakhon Pathom) w Tajlandii od 6 do 15 lipca 2017.

Wiesław Kosakowski - dyrektor III LO w Gdyni