26.04.18 - XLIV Olimpiada Geograficzna

W warszawskim finale XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej wicemistrzem olimpijskim został DANIEL CHROŚCICKI (LAUREAT, II m-ce w POLSCE), a jego 6 szkolnym kolegom przyznano tytuły finalistów olimpiady (Mateusz Łaszczych, Piotr Wołodko, Kamil Krzyszczyk, Jędrzej Brożyna, Jakub Wątor, Maciej Ekert ).

Jeszcze lepiej spisał się PIOTR STOMPÓR, który w rozegranym w Łodzi finale II Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach został mistrzem olimpijskim (LAUREAT, I m-ce w POLSCE). Szkolna koleżanka Piotra-Aleksandra Jankowska zdobyła tytuł finalistki tej olimpiady.

We wszystkich ww olimpiadach uczniowie z III LO w Gdyni okazali się najlepsi w woj. pomorskim.

Opiekunami naukowymi znakomitych młodych geografów są wybitni nauczyciele z III LO w Gdyni: Waldemar Kotowski ( profesor oświaty ), Iwona Kotowska i Wiesław Kosakowski (profesor oświaty). Profesjonalną i skuteczną opieką naukową wyśmienitych znawców ekonomii z Gdyńskiej Trójki otoczył Waldemar Kotowski - wybitny nauczyciel nie tylko geografii, ale i ekonomii, zarządzania oraz przedsiębiorczości.