25.04.18 – Sukcesy w olimpiadach biologicznych i chemicznych

Tytuł laureata tej olimpiady zdobył także DOMINIK GULGOWSKI, a Michał Fabiański - tytuł finalisty z wyróżnieniem (wszyscy ww są uczniami klas matematyczno-fizycznych). Tytuły finalistów zdobyli również: Anna Krawczyk, Marcin Kwidziński oraz Tymoteusz Żołdak (są uczniami z klas biologiczno-chemicznych). Tegoroczny sukces olimpijski chemików z III LO jest najlepszym osiągnięciem GDYŃSKIEJ TRÓJKI (także woj.pomorskiego) w całej historii Olimpiady Chemicznej.

Z kolei w rozegranym także w Warszawie finale XLVII Olimpiady Biologicznej tytuł finalistki zdobyła Joanna Pergoł z klasy III biologiczno-chemicznej dwujęzycznej z językiem angielskim (tylko 2 osoby z woj. pomorskiego zakwalifikowały się do finału tej olimpiady). Tym samym Joanna okazała się w tym roku NAJLEPSZĄ ZNAWCZYNIĄ BIOLOGII wśród wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Trójmieście.

Młodszy kolega (klasa I biol-chem.) Joanny - Aleksander Warzecha bardzo dobrze zaprezentował się w XXXIII Olimpiadzie Ekologicznej i znalazł się w wąskim gronie uczniów z woj. pomorskiego, którzy awansowali do zaplanowanego na czerwiec br. finału Olimpiady.

Opiekunami naukowymi ww uczniów są : prof. Justyna Raulin - w przypadku olimpiady chemicznej, a jeżeli chodzi o dwie pozostałe olimpiady to prof. Alicja Nowak.