14.05.2017 - Znakomite osiągnięcie gimnazjalistki na Szkolnych Mistrzostwach Świata w Rumunii

W turnieju głównym zdobyte w poszczególnych partiach szachowych punkty pozwoliły Liwii uplasować się

na miejscach od 4 do 7, ale z uwagi na skomplikowane kryteria dodatkowe, Liwii przypadło ostatecznie miejsce 7 mimo, że wygrała partie meczowe z zawodniczkami sklasyfikowanymi finalnie na miejscu 4 i 5.

Jest to niewątpliwie wielkie osobiste osiągnięcie sportowe gdynianki, a także istotny sukces polskiej reprezentacji szachowej. Osiągnięty wynik pozwala optymistycznie myśleć o dalszej karierze szachowej Liwii i rozwoju jej wszystkich niezbędnych ku temu umiejętności.

Przed niezwykle utalentowaną uczennicą z Gdyni w najbliższej perspektywie są kolejne wyzwania w szachowej karierze, w tym m.in.: Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Unii Europejskiej. Życzmy jej wspólnie sukcesów, bowiem błyskotliwie grając w szachy i wykazując wybitną postawę sportową oraz wykorzystując świetnie, nabyte m.in. w szkole, umiejętności znakomitej komunikacji z rówieśnikami z innych krajów, Liwia wyjątkowo pięknie reprezentuje Polskę, Gdynię i swoją szkołę.

LIWIA JAROCKA (uczennica Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni) stoi szósta od prawej (w środku; w drugim rzędzie) wśród pozostałych członków POLSKIEJ REPREZENTACJI na SZKOLNE MISTRZOSTWA ŚWIATA

w SZACHACH w RUMUNII (Jassy, 21-30 IV 2017).

Wiesław Kosakowski - dyrektor Gim. 24 przy III LO w Gdyni