20.12.17 – Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

Otrzymali oni specjalne nagrody pieniężne. Aż 5 z 6 tych nagród trafiło do Gdyni!

Oto nagrodzeni gdynianie:

Damian Burczyk – obecnie uczeń III klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni, laureat międzynarodowej olimpiady informatycznej w Bergen (Norwegia) oraz międzynarodowego konkursu matematycznego w Oulu (Finlandia), a także ogólnopolskiej olimpiady informatycznej.

Paweł Burzyński – absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni, obecnie student informatyki na Uniwersytecie Cambridge, laureat m. in. międzynarodowego konkursu informatycznego w Bukareszcie (Rumunia), ogólnopolskiej olimpiady informatycznej oraz finalista ogólnopolskiej olimpiady matematycznej.

Dominika Dawidowska – obecnie uczennica maturalnej klasy w III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, laureatka wielu międzynarodowych konkursów gitarowych, m. in. w Reisbach (Niemcy), w Antwerpii (Belgia), czy w Parmie (Włochy).

Wojciech Jankowski - obecnie uczeń III klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni, laureat międzynarodowej olimpiady chemicznej w Nakhon Pathom (Tajlandia), ogólnopolskiej olimpiady chemicznej oraz finalista ogólnopolskiej olimpiady matematycznej.

Juliusz Pham – obecnie uczeń III klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni, laureat dwóch międzynarodowych olimpiad informatycznych w Kazaniu (Rosja) i w Piatra Neamț (Rumunia) oraz ogólnopolskiej olimpiady informatycznej.

Szósta nagroda trafiła do Gdańska. Otrzymał ją Piotr Czerwiński – obecnie uczeń II klasy Szkoły Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. w Rydze (Łotwa), w Broumov (Czechy), czy w Antoninie (Polska).

Gala stypendialna odbyła się 18 grudnia 2017 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

źródło: http://gdynia.pl/co-nowego,2774/stypendia,512674