dd.mm.rr - tekst

20.02.2017 - Sukces uczniów III LO w II Turnieju Debat Historycznych

Tekst

We środę - 15.02 - uczniowie naszej szkoły, uczęszczający na zajęcia Koła Debat Oksfordzkich, uczestniczyli w II Pomorskim Turnieju Debat Historycznych, organizowanym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, który po raz kolejny odbywał się w gościnnych murach I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Nasza drużyna w składzie: Agnieszka Hajdukiewicz 3 Lp, Łukasz Mrugała 3 Lp, Franciszek Hnatów 3Lp, Aleksander Dąbrowicz 1Lah, rywalizowała z bardzo wymagającymi przeciwnikami z pomorskich szkół. Tezy debat miały charakter akademicki i dotyczyły zagadnień z historii Polski okresu dwudziestolecia międzywojennego. Miło nam poinformować, że nasza drużyna, po zwycięstwie w grupie, zakwalifikowała się do etapu finałowego Turnieju, który odbędzie się w kwietniu.