XXV Olimpiada Informatyczna

W gronie 93 najlepszych polskich informatyków oraz 4 najlepszych informatyczek zakwalifikowanych do finału Olimpiady 12 osobowa reprezentacja GDYŃSKIEJ TRÓJKI odniosła spektakularny sukces zdobywając 2 złote (laureaci I m-ca), 1 srebrny (laureat II m-ca) i 7 brązowych (laureaci III m-ca) medali olimpijskich i tym samym w klasyfikacji medalowej Olimpiady zajęła pierwsze miejsce w Polsce w pokonanym polu zostawiając inne znakomite ogólniaki takie jak:

XIV LO im. St.Staszica w Warszawie (medale: 1 złoty, 3 srebrne, 11 brązowych),

VI LO im. J.Kochanowskiego (1, 2, 2),

V LO im. A.Witkowskiego w Krakowie (1, 0, 3)

oraz XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu (1, 0, 2).

Złoci medaliści Olimpiady z III LO w Gdyni, tj.: KACPER KLUK i JULIUSZ PHAM (jako zawodnik rezerwowy) z klasy maturalnej będą reprezentować Polskę na tegorocznej Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Japonii oraz Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej, która odbędzie się w Polsce. Ich kolega szkolny - brązowy medalista Olimpiady - ŁUKASZ ORLIKOWSKI z klasy drugiej będzie z kolei reprezentował nasz kraj na tegorocznej Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej.

Wyniki 12 finalistów XXV Olimpiady Informatycznej z III LO w Gdyni:

LAUREACI PIERWSZEGO MIEJSCA - ZŁOCI MEDALIŚCI: KACPER KLUK i JULIUSZ PHAM,

LAUREAT DRUGIEGO MIEJSCA - SREBRNY MEDALISTA: DAMIAN BURCZYK,

LAUREACI TRZECIEGO MIEJSCA - BRĄZOWI MEDALIŚCI: PAWEŁ ANIKIEL, KACPER WALENTYNOWICZ, ANTONI ŻEWIERŻEJEW, ŁUKASZ ORLIKOWSKI, PAWEŁ SAWICKI, PIOTR KOWALEWSKI, KACPER SZCZEPAŃSKI,

FINALISTKA Z WYRÓŻNIENIEM: JAGODA KAMIŃSKA (jedna z czterech finalistek)

FINALISTA: ADAM CICHY.

Nauczycielem informatyki wszystkich ww. uczniów jest PROFESOR OŚWIATY RYSZARD SZUBARTOWSKI, który zawsze podkreśla, że bardzo liczne sukcesy w olimpiadach informatycznych to także duża zasługa nauczycieli innych przedmiotów uczących w III LO w Gdyni jego niezwykle zdolnych informatyków, w tym m.in.: matematyki i jęz. polskiego.

więcej inf.: https://oi.edu.pl/