18.12.17 – Stypendia MEN

Aż 18 z nich to uczniowie GDYŃSKIEJ TRÓJKI, w tym 12 z III LO w Gdyni oraz 6 z Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni. Większość z uhonorowanych uczniów z III LO w Gdyni to laureaci dwóch i więcej olimpiad naukowych głównie z takich przedmiotów jak: matematyka, informatyka, fizyka, chemia i geografia oraz ekonomia. Są wśród nich reprezentanci Polski i medaliści międzynarodowych olimpiad naukowych, m.in.:

Wojciech Jankowski – brązowy medalista Światowej Olimpiady Chemicznej,

Radosław Grabarczyk – złoty medalista Europejskiej Olimpiady Fizycznej,

Damian Burczyk – złoty medalista Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej i srebrny medalista Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej,

Kacper Kluk – złoty medalista Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej,

Mikołaj Woliński – brązowy medalista Europejskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów, czy też

Paweł Burzyński – w przeszłości wielokrotny laureat i medalista olimpiad krajowych i międzynarodowych z matematyki oraz informatyki, a od września br. student Cambridge University (matematyka i informatyka).

Ich młodsi koledzy z gimnazjum przy III LO w Gdyni to laureaci i medaliści ogólnopolskich olimpiad gimnazjalnych z matematyki oraz informatyki. Wszyscy ww. gimnazjaliści i licealiści z GDYŃSKIEJ TRÓJKI to uczniowie znakomitych akademickich klas matematyczno-informatyczno-fizycznych lub akademickich klas matematyczno-geograficznych. (utworzonych już w 1991 roku).

Wykaz stypendystów ministra