13.04.17 – XXXIV Olimpiada Informatyczna

Podczas uroczystości zakończenia trwających kilka dni zawodów poinformowano, że w gronie 42 laureatów tegorocznej Olimpiady Informatycznej aż 12 (najwięcej w kraju) to uczniowie "Gdyńskiej Trójki". Uwzględniając wszystkie tytuły laureatów i finalistów należy podkreślić, że III LO w Gdyni okazało się w tegorocznej edycji Olimpiady najlepsze w Polsce i pozostawiło za sobą m.in. ekipy ze wszystkich szkół specjalizujących się

w edukacji w zakresie nauk ścisłych, w tym przede wszystkim z: XIV LO w Warszawie, I LO w Białymstoku,

VI LO w Radomiu, V LO w Krakowie, XIII LO w Szczecinie oraz XIV LO i III LO we Wrocławiu.

Tytuły laureatów XXXIV Olimpiady Informatycznej zdobyli następujący uczniowie III LO:

laureat II stopnia - Damian Burczyk

laureat II stopnia - Kacper Kluk

laureat II stopnia - Maciej Nadolski

laureat II stopnia - Juliusz Pham

laureat II stopnia - Kacper Walentynowicz

laureat III stopnia - Paweł Anikiel

laureat III stopnia - Wojciech Bączkowski

laureat III stopnia - Paweł Burzyński

laureat III stopnia - Mateusz Gienieczko

laureat III stopnia - Filip Gobis

laureat III stopnia - Piotr Kowalewski

laureat III stopnia - Antoni Żewierżejew

Tytuły finalistów z wyróżnieniem uzyskali: Karolina Gabara i Paweł Sawicki, a tytuły finalistów: Adam Cichy, Dawid Herman, Jan Klinkosz, Piotr Wojtczak i Marek Żochowski.

Tegoroczne osiągnięcia młodych informatyków z III LO w Gdyni należą do największych sukcesów olimpijskich

w historii szkoły.

Opiekunem naukowym wszystkich ww uczniów jest Pan Ryszard Szubartowski - od lat znakomity nauczyciel informatyki (profesor oświaty) i twórca wyjątkowej "Gdyńskiej Szkoły Informatyki" przy III LO w Gdyni. Nauczyciel wielokrotnie podkreślał w swoich wypowiedziach, że olimpijskie sukcesy w zakresie informatyki przygotowywanych przez niego uczniów to wielka zasługa wszystkich nauczycieli uczących w akademickich klasach matematyczno-informatycznych, w tym zwłaszcza nauczycieli matematyki oraz języka polskiego.