11-12.02.17 – XLIII Ogólnopolska Olimpiada Geograficzna

W pierwszym dniu zawodów okręgowych /część pisemna/  ich uczestnicy przez prawie trzy godziny rozwiązywali zadania  z zakresu m.in.: meteorologii, geografii fizycznej Polski, astronomicznych podstaw geografii oraz gospodarki Polski. 16 najlepszych w części pisemnej młodych geografów zostało zakwalifikowanych do rozegranej w drugim dniu zawodów części ustnej - finałowej zawodów, w ramach której finaliści sprawdzili swoją geograficzną wiedzę rozwiązując quiz, a następnie odpowiadając przy mapie ściennej Europy na wylosowane pytania dotyczące warunków przyrodniczych rozwoju różnych dziedzin gospodarki wybranych państw.

Po podsumowaniu wyników z obu części zawodów jury tworzone przez pracowników akademickich Uniwersytetu Gdańskiego ogłosiło wyniki geograficznych zmagań olimpijskich:

I miejsce zajął MACIEJ DERCZ z III LO w Gdyni,

II miejsce ADRIAN SZTOLSZTEJNER z III LO w Gdyni,

III miejsce DAMIAN BISEWSKI z III LO w Gdyni oraz JAKUB KORZEKWA z VI LO w Gdyni,

IV miejsce ŁUKASZ ROGIŃSKI, a V miejsce MACIEJ EKERT / obaj z III LO w Gdyni /.

Ww uczniowie mają największe szanse spośród finałowej 16. uzyskać awans do zawodów krajowych tegorocznej edycji Olimpiady Geograficznej i tym samym otrzymać szansę powołania do reprezentacji Polski

na XIV Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną, która w tym roku odbędzie się  w stolicy Serbii - Belgradzie.

Wiesław Kosakowski - dyrektor III LO w Gdyni

Fotografie w załączeniu są własnością III LO w Gdyni.

Fotografia nr 1 : n-l geografii Waldemar Kotowski oraz uczniowie z III LO w Gdyni tuż przed rozpoczęciem Olimpiady 11 II 17,

Fotografia nr 2 : Egzamin pisemny w ramach Olimpiady 11 II 2017,

Fotografia nr 3 : Quiz geograficzny 12 II 2017.

Podziękowanie dla Państwa Grażyny i Krystiana Norwiszów