09.05.17 - Uczniowie III LO w Gdyni reprezentują Polskę na międzynarodowej arenie olimpijskiej

W elitarnym gronie polskich reprezentantów znalazła się, wyjątkowo liczna w tym roku, grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni. I tak w 49. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Bangkoku (Tajlandia) wystąpi Wojciech Jankowski.

Maciej Nadolski jest zawodnikiem rezerwowym w polskiej reprezentacji na 29 Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną w Teheranie (Iran).

Z kolei Adrian Sztolsztejner ma szansę reprezentować Polskę na rozgrywanej w Belgradzie (Serbia) 14 Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej, a także podczas 4 Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej (Dania).

W 11 Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej na Litwie wystąpi Damian Burczyk, a jego koledzy: Piotr Kowalewski i Antoni Żewierżejew zostali zakwalifikowani do polskiej drużyny na 27 Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich w Danii.

W położonej  na północ od Danii Norwegii odbędzie się 23 Bałtycka Olimpiada Informatyczna, w której wystąpią: Damian Burczyk i Kacper Kluk.

Znakomity fizyk - Radosław Grabarczyk otrzymał nominację do polskiej reprezentacji na Europejską Olimpiadę Fizyczną, która odbędzie się w Tartu i Tallinie (Estonia).

Wszyscy ww olimpijczycy to uczniowie, prowadzonych w GDYŃSKIEJ TRÓJCE już od 1991 roku, akademickich klas: matematyczno-fizycznych lub matematyczno-informatyczno-fizycznych.