06.03.18 - IX Trójmiejski Konkurs Języka Niemieckiego

Jak co roku konkurs składał sie z dwóch części. Po etapie szkolnym, który został przeprowadzony 15.12.17. w szkołach Trójmiasta oraz okolic np. Wejherowa czy Sierakowicach, zostało wyłonionych dwudziestu dziewięciu finalistów, wśród których znalazły się uczennice naszego liceum Marta Kałmucka oraz Judyta Pacuła. W części finałowej uczniowie zmierzyli się ponownie z zadaniami sprawdzającymi wiedzę językową i krajoznawczą, po której tradycyjnie wyróżnieni zostali najlepsi uczestnicy.

Laureatami IX TKJN zostali:

1. miejsce – Paweł Maliszewski – ZSPG 4 Wejherowo

2. miejsce – Filip Jamroga – V LO Gdańsk

3. miejsce – Alicja Jamroga – V LO Gdańsk

4. miejsce – Kamil Leśniak – V LO Gdańsk

5. miejsce – Maciej Rypiński – II LO Gdynia

6. miejsce – Paulina Osiecka – II LO Gdańsk

Najlepsi z najlepszych odebrali dyplomy i nagrody z rąk Wicekonsula Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku – Pana Giuseppe Lo Coco oraz Dyrektora III LO w Gdyni – Pana Wiesława Kosakowskiego i Dyrektor GLA - Pani Moniki Biblis.

W przerwie konkursu finaliści i ich opiekunowie mieli okazję zobaczyć jedną z najnowszych niemieckich komedii, prezentowaną m.in. podczas Tygodnia Kina Niemieckiego "Willkommen bei den Hartmanns".

Fundatorami nagród dla laureatów tegorocznego konkursu byli: Rada Rodziców III LO w Gdyni oraz Gdańskie Liceum Autonomiczne a także Teatr Miejski w Gdyni, Klub Żak i wydawnictwa: LektorKlett, PWN oraz Cztery Głowy.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję za rok.