03.06.18 - Baltic Olympiad in Informatics 2018

Tradycyjnie w reprezentacji Polski znaleźli się najlepsi laureaci krajowej Olimpiady nieuczęszczający do klasy maturalnej.

Wszyscy z nich przywieźli do Polski medale – w kolejności od lewej do prawej na zdjęciu poniżej:

Adrian Górecki z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie – medal brązowy

Łukasz Orlikowski z III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni – medal brązowy

Jędrzej Olkowski z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie – medal brązowy

Krzysztof Rymski z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie – medal brązowy

Tymoteusz Wiśniewski z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie – medal brązowy

Mateusz Cegiełka z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie – medal srebrny

Pełne wyniki można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów.

Dla wszystkich naszych reprezentantów na BOI 2018 był to pierwszy udział w olimpiadzie informatycznej międzynarodowej rangi. Tym bardziej gratulujemy i życzymy im dużo sukcesów w przyszłości!

The Baltic Olympiad in Informatics is a programming contest for secondary school students around the Baltic sea. Over 60 secondary school students from 10 countries compete against each other, solving difficult problems of an algorithmic nature. Each country sends their top 6 contestants from their national olympiads which takes place in the months beforehand.

In 2018, Sweden hosts the competition. The competition will take place in Stockholm around the end of April. The main activities will take place at the KTH Royal Institute of Technology, with the School of Computer Science and Communication (CSC), one of Sweden's most advanced research and education institutions in IT.