30.05.16 - Kolejna absolwentka Gdyńskiej Trójki nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia

W kategorii „PRZEKŁAD NA JĘZYK POLSKI” wśród pięciu nominowanych przez Kapitułę utworów znalazł się przekład utworu Młode skóry (autor oryginału Colin Barrett, Wydawnictwo Igloo, Wrocław) autorstwa Agnieszki Pokojskiej – absolwentki III LO w Gdyni (klasa humanistyczna). Pani dr Agnieszka Pokojska jest obecnie pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W minionym roku szkolnym prowadziła gościnnie warsztaty literackie dla swoich młodszych kolegów – uczniów III LO w Gdyni z klas humanistycznych.

W 2015 roku wśród nominowanych do Nagrody Literackiej GDYNIA w kategorii „POEZJA” znalazł się tomik utworów innej absolwentki Gdyńskiej Trójki (klasa biologiczno-chemiczna) – Pani Natalii Malek („Szaber”, Wydawnictwo Staromiejski Dom Kultury, Warszawa).

Gala Finałowa i ogłoszenie listy laureatów tegorocznej edycji Nagrody Literackiej Gdynia odbędzie się

10 września 2016 w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Podczas ww Warszawskich Targów Książki (21 maja br.) swoje utwory poetyckie promowała kolejna  absolwentka III LO w Gdyni - Pani Iwona Paulewicz (mieszka obecnie w Grecji w pobliżu miejscowości,

w której urodził się Arystoteles). Poetka i malarka swoje spotkanie literackie połączyła z malarską wizualizacją odnoszącą się do albumu (zbioru poezji oraz obrazów) pt. „Ciiichooo... miłość się rodzi”.

Niedawno swój debiut literacki zaliczył kolejny absolwent III LO w Gdyni z ostatnich lat – Pan Michał Piedziewicz. Młody pisarz jest autorem powieści pt.”Dżoker”, której akcja rozgrywa się w Gdyni w latach 1929-39. Kontynuacją tej powieści jest „Domino” tegoż autora wydane w 2016 roku.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni