26.03.2017 - Finał Gdyńskiego Turnieju Debat i Turnieju Oratorskiego

W niedzielę 26 marca kontynuowaliśmy zmagania debatanckie. W klubie muzycznym 'Ucho' odbył się finał Gdyńskiego Turnieju Debat i Turnieju Oratorskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Demokratów. Do Finału Turnieju Debat zakwalifikowały 3 drużyny z naszej szkoły:

- ,,Status Quo” – Agnieszka Hajdukiewicz & Łukasz Mrugała

- ,,Wielka Improwizacja” – Anna Krawczyk & Piotr Wojtczak

- ,,Delegacja 4MYP” – Weronika Gałka & Jakub Bródka

Rano okazało się, że Weronika Gałka nie może wziąć udziału w konkursie, lecz losy drużyny uratował Adrian Thrun, uczeń klasy 1ah, który mimo braku możliwości wcześniejszego przygotowania zdecydował się pomóc i zagwarantował poprawny przebieg finału. Mamy nadzieję, że już na stałe wzmocni działania Koła Debat Oksfordzkich w naszej szkole.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie 3-drużynowe grupy, z których jedna drużyna wychodziła do finałowego pojedynku. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom co przekładało się ciekawe debaty. W fazie grupowej ,,Status Quo" oraz ,,Wielka Improwizacja" stanęły w szranki w bardzo wyrównanej walce i zdaniem sędziów - najlepszej debacie dnia. Do ścisłego finału, ostatecznie zdobywając drugie miejsce i zarazem nagrodę, jaką jest zwiedzanie Parlamentu Europejskiego w Brukseli, zakwalifikowali się Agnieszka Hajdukiewicz i Łukasz Mrugała z klasy 3mi! Jednocześnie Agnieszka i Łukasz zdobyli odpowiednio trzecie i drugie miejsce w Turnieju Oratorskim.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!