25.04.18 - Kolejne wyróżnienie dla kosmicznego projektu

Uzyskane w Łodzi wyróżnienie jest kolejną nagrodą dla wykonywanego już od prawie roku kosmicznego projektu uczniów i nauczycieli z III LO w Gdyni. Na początku roku "3 SAT" w organizowanym przez wydawnictwo "Nowa Era" VIII Ogólnopolskim Konkursie "Projekt z klasą" został laureatem (nagroda przyznana przez kapitułę konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych), a także otrzymał "Złoty Grant" (w kategorii nagroda specjalna przyznana przez jury konkursu).

Do ww nagrody przedsięwzięcie uczniów Gdyńskiej Trójki zgłosił Jan Stradowski - szef działu nauki magazynu "Focus" w radiowej audycji "Człowiek 2.0.". Oto co powiedział o projekcie: „ Dziś będzie o Złotym Grancie za najlepszą prezentację projektu, który pojedzie do III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni. Projekt 3-SAT zwrócił na siebie uwagę jurorów z kilku powodów. Samo zgłoszenie zostało bardzo starannie przygotowane i szczegółowo opisane. Nasze uznanie zyskało szerokie wykorzystanie nowych technologii i współpraca z instytucjami tak różnorodnymi, jak Politechnika Warszawska, Aeroklub Gdański, Europejska Agencja Kosmiczna czy Dom Dziecka w Gdyni.

Postanowiliśmy jednak wyróżnić 3-SAT w kategorii „prezentujemy projekt”, ponieważ zespół przygotował bardzo profesjonalny zestaw: film na YouTube (wyglądający jak trailer filmu s-f!), stronę internetową 3inspace.com i fanpage na Facebooku, gdzie również nie brakuje aktualnych informacji. Takiej oprawy nie powstydziłyby się przedsięwzięcia na poziomie uniwersyteckim!

Mamy nadzieję, że zespół z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni zainspiruje innych do równie starannego dbania o oprawę promocyjną swych projektów."