Kolejne gratulacje dla III LO w Gdyni z Cambridge University

KAROLINA ŻULYS jest absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni, w którym ukończyła w 2013 roku klasę matury międzynarodowej z wykładowym językiem angielskim. Dzięki swojej pracy pod kierunkiem świetnych nauczycieli  w GDYŃSKIEJ TRÓJCE uzyskała znakomite wyniki na bardzo wymagającym egzaminie matury międzynarodowej /łącznie 44 punkty na 45 maks. z 10 egzaminów/ i w efekcie została przyjęta na studia politechniczne na Cambridge University.

Niedawno (w lipcu 2017 r.) do Dyrekcji III LO w Gdyni przesłany został z Cambridge University list, w którym prof. Carol Black informuje o znakomitym wyniku na egzaminie końcowym uzyskanym przez KAROLINĘ ŻULYS na czwartym roku studiów i gratuluje szkole tak świetnego przygotowania uczennicy do studiowania w Cambridge.

W okresie 2010-2016 aż 11 absolwentów GDYŃSKIEJ TRÓJKI zostało studentami Cambridge University. Łącznie kilkudziesięciu absolwentów III LO w Gdyni w ostatnich latach zostało studentami najbardziej prestiżowych i uznanych uczelni zagranicznych /m.in. : Cambridge, Oxford, Univ. of London, MIT, Harvard, Stanford, Amherst, Sorbona, Uniw. Humboldta.../. Z wielu z nich przesłano do III LO w Gdyni listy gratulujące szkole wysokiego poziomu nauczania.

Wiesław Kosakowski - dyrektor III LO w Gdyni