20.06.18 - Wyniki na egzaminie gimnazjalnym 2018

Średnie wyniki z poszczególnych części egzaminu w Gim. 24 w Gdyni są następujące:

JĘZYK POLSKI:   90,1%

HISTORIA i WoS:  86,2%

MATEMATYKA: 87,1%

PRZYRODA: BIOLOGIA-CHEMIA-FIZYKA-GEOGRAFIA: 87,4%

J.ANGIELSKI poziom podstawowy:  99,6%

J.ANGIELSKI poziom rozszerzony:  97,9%.

Wynik gimnazjalistów z GDYŃSKIEJ TRÓJKI kwalifikuje ich szkołę do wąskiego grona najlepszych gimnazjów nie tylko w województwie pomorskim, ale i w całym kraju.

Najwyższy wynik na egzaminie uzyskał Michał Wiliński z klasy III M dwujęzycznej z j.ang. (dla uczniów o zainteresowaniach matematyczno-informatycznych ). Michał z każdej z 5 części egzaminu zdobył maksymalną liczbę punktów, czyli 100%. Jedynie z egzaminu z języka polskiego wybitny uczeń gimnazjum GDYŃSKIEJ TRÓJKI uzyskał "tylko" 97%.

Podobnie jak większość (ponad  98%) absolwentów Gimnazjum nr 24 również Michał zamierza kontynuować swoją edukację  w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

Średnie wyniki uzyskane przez absolwentów Gimnazjum nr 24 przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni na egzaminie gimnazjalnym'2018

/wyniki w %/

Wiesław Kosakowski - dyrektor Gim. nr 24 przy III LO w Gdyni