UCZNIOWIE III LO W GDYNI WZIĘLI UDZIAŁ W KONFERENCJI NAUKOWEJ „SZTUCZNA INTELIGENCJA – NADZIEJE, WYZWANIA, PERSPEKTYWY” NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ

W dniu 18 listopada 2017 r. na Politechnice Gdańskiej odbyła się po raz pierwszy konferencja „Sztuczna inteligencja – nadzieje, wyzwania, perspektywy”, rozpoczynająca cykl pomorskich, uczniowskich konferencji naukowych. Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” i zorganizowane zostało przy współpracy uczniów, nauczycieli, studentów, doktorantów i naukowców. W konferencji brało udział 8 uczniów naszej szkoły, którzy podczas krótkich, 20 minutowych wystąpień, w sposób jasny i czytelny przekazali zgromadzonej publiczności wiedzę, jak sztuczna inteligencja wykorzystywana jest w informatyce, biologii, chemii, fizyce i naukach społecznych.

Referaty wygłosili:

•Aleksandra Klassa i Karolina Musiał z klasy II Lb – Biologia syntetyczna – o tworzeniu biologicznych „maszyn”,

•Wojciech Jankowski z klasy III Lm – Przewidzenia maszyn,

•Dominik Gulgowski z klasy III Lm – Omijanie paradoksu Levintala za pomocą sztucznej inteligencji,

•Mateusz Mazurkiewicz z klasy II Lm – Fizyka i głębokie sieci neutronowe,

•Mateusz Wasilewski z klasy III IB – Algorytm Darwina, czyli ewolucja a uczenie maszynowe,

•Łukasz Orlikowski z klasy II Lp – Podstawowe metody tworzenia robotów do gier,

•Maciej Kurkowski z klasy II Lh – Sztuczna inteligencja w kontaktach społecznych,

•Klaudia Kreft z klasy III IB – Od perceptronu do wiarygodności kredytowej, czyli jak sieci neuronowe decydują o naszych kredytach.

Nasza młodzież jak zwykle wykazała się dużym profesjonalizmem, wiedzą i kompetencją

Gratulujemy.