10.07.18 - Edycja konkursu European Language Label zakończona!

Wielki sukces odniósł językowo-teatralny projekt Erasmus+ D.I.A.L.O.G. realizowany od kilkunastu miesięcy przez uczniów i nauczycieli z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni we współpracy  ze szkołami z Francji, Włoch, Turcji, a także z udziałem innych krajów europejskich oraz afrykańskich. W ramach tego projektu edukacja językowa oraz teatralna prowadzona jest m.in. poprzez międzykulturowe warsztaty (w tym taneczne i kulinarne) organizowane wspólnie przez uczestników projektu w różnych krajach, teatralne przedstawienia z udziałem publiczności, dyskusje dot. przyczyn i skutków migracji ludzi we współczesnym świecie......

Dzięki projektowi D.I.A.L.O.G. uczniowie mają okazję uczestniczyć w fantastycznej lekcji języków obcych, a przede wszystkim nawiązać liczne międzynarodowe znajomości i przyjaźnie na długie lata.......

Pomysłodawczynią projektu jest Pani Olga Wrońska - znakomita nauczycielka języka francuskiego oraz języka hiszpańskiego w gdyńskiej Trójce (przed laty, jako uczennica klasy humanistycznej w III LO w Gdyni, została laureatką I m-ca Olimpiady Języka Francuskiego).

Tytuł laureata European Language Label 2018 jest kolejnym wyróżnieniem za kolejny projekt międzynarodowy dla zespołu nauczycielsko-uczniowskiego stworzonego przez Panią Olgę. Wśród nauczycielek pracujących w ramach projektu koniecznie należy wymienić Panie: Martę Bielak-Bodnar, Annę Czernihowską-Tymoszyk, Annę Rzepę, Sławę Winiarską-Mielniczuk oraz Dorotę Wnuczyńską.

Lista laureatów European Language Label 2018 przedstawia się następująco:

Gimnazjum nr 24 oraz III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni  za projekt D.I.A.L.O.G. (Diversity-Ideas-Appetite-Languages-Opportunities-Group, czyli różnorodność-idee-apetyt-języki-możliwości-zespół)

•Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zgłobniu za Pen Pal Project

•Starostwo Powiatowe w Turku za projekt INTJO – Innowacje Nowe Technologie Języki Obce w kontekście strategii rozwoju Powiatu Tureckiego

•Zespół Szkół nr 1: Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach za projekt Living together – Multiculturalism in the Polish-Lithuanian Commonwealth.

•Zespół Szkolno-Przedszkolny w Udaninie za projekt IT dla mnie – technologia i nauka języka angielskiego

•Nagroda specjalna 25 lat FRSE: Zespół Szkół nr 19 we Wrocławiu za projekt Beyond the borders

Wiesław Kosakowski - dyrektor Gimnazjum nr 24

i III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni