PIERWSZE MIEJSCE GDYŃSKIEGO III LO IM. MARYNARKI WOJENNEJ W WOJ. POMORSKIM

ORAZ 7 W POLSCE

We wtorek 10 stycznia 2017 miał miejsce uroczysty Finał XIX Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017. Ranking uwzględnia wyniki osiągnięte przez absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na maturze krajowej w 2016 roku oraz osiągnięcia uczniów w olimpiadach naukowych w roku szkolnym 2015/2016. Ranking został przygotowany przez redakcję tygodnika edukacyjnego „Perspektywy” we współpracy z komitetami głównymi olimpiad przedmiotowych, uczelniami wyższymi, MEN oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi (OKE), które odpowiadają za organizację egzaminu maturalnego w poszczególnych województwach. Partnerem Głównym Rankingu i gospodarzem Finału jest w tym roku Warszawski Uniwersytet Medyczny, w którego auli w Centrum Dydaktycznym w Warszawie rozpocznie się o godz. 12.00 uroczysta Gala Rankingu. Jednym z Partnerów Rankingów Regionalnych jest Politechnika Gdańska ( Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Pomorskiego ).

III LO w Gdyni zajęło w rankingu głównym 7 miejsce w Polsce, w rankingu olimpijskim - 6, a w rankingu maturalnym - 11 .

Gdyńska Trójka po raz 19 z rzędu okazała się w tym rankingu najlepszą szkołą na Pomorzu. Więcej informacji: www.perspektywy.pl