wtorek:

środa:

21.01.18 - Wrażenia z koncertu kolęd i pastorałek

W Kościele oo. Franciszkanów w Gdyni odbył się koncert Zespołu Muzycznego Gdyńskiej Trójki, koordynowanego przez  Annę Nowak, uczennicę klasy II matematyczno-fizycznej. Uczniowie, którzy zachwycili już radę pedagogiczną i swoich kolegów na wcześniejszym, wigilijnym koncercie, zaprezentowali przed licznie zgromadzonymi własne aranżacje kolęd i pastorałek. Wszyscy zaangażowani w występ włożyli w to dużo serca, co było zarówno widać, jak i czuć. Mimo braku profesjonalnego sprzętu i wielu przeciwności na swej drodze, udało im się zaczarować publiczność, co poskutkowało owacjami na stojąco i łzami wzruszenia. Zawodu nie było  – mała ilość czasu nie przeszkodziła młodym artystom w przygotowaniu nowych, nieznanych wcześniej elementów repertuaru. Całość została nagrana, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości będzie można przeżywać występ siedząc w domu na kanapie i słuchając wydanej płyty CD. Mamy nadzieję na więcej takich występów, które udowodnią, że w Gdyńskiej Trójce liczy się nie tylko nauka, a artyści również znajdą tu swoje miejsce.

Skład zespołu: Julia Duwe, Eliza Filip, Jakub Jędrzejczak,  Natalia Kortals, Marta Kryszkiewicz, Dawid Maksymowski, Olga Meder, Anna Nowak, Zuzanna Olik, Judyta Skrzyńska, Szymon Stankowski, Maria Stasiak, Michał Śliwiński, Emilia Warmińska, Marcelina Wiśniewska, Julia Wojtyna